Moje książki...


Włocławska Ballada

Włocławska BalladaAutorka ukazuje swoje rodzinne miasto
Włocławek i zachodzące w nim zmiany od
stycznia 1945 r. po czasy współczesne, oraz
własne odczucia z tym związane.


Wydawca: Lega (2002)
Ilość stron: 162

 

 

Słowiański Wiking

Słowiański WikingKsiażka rzeka dotyka ważnych spraw szczególnie dzisiaj kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej....


Wydawca: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Ilość stron: 128
Oprawa: oprawa broszurowa
Format: 14,5x20,5 cm
ISBN: 83-205-4675-3

 

 

Triada

Jest to powieść obyczajowa  dla pań  spragnionych romantycznych uniesień i zdarzeń jak z filmu. Główna bohaterka Iwa mieszka we Włocławku , odchodzi od niej mąż. Jest zaskoczona, ale nie przerażona, bo tak naprawdę wcale go nie kocha. W jej sercu wciąż tkwi Marcin - ukochany z czasów studiów. Otrząsa się po rozwodzie i świetnie radzi sobie w interesach (salon piękności). Dla poprawy samopoczucia decyduje się na zabiegi upiększające i przebywając w sanatorium poznaje Jana - mężczyznę po tragicznym wypadku, w wyniku którego spaliła mu się twarz. Zakochuje się w nim, mimo odrażającego wyglądu. Jan przechodzi wiele operacji, aż w końcu zaczyna wyglądać jak człowiek, a nie monstrum. Miłość pełna jest wzlotów i upadków.

Wydawca: MBP we Włocławku (2006)

 

 

Życie jest Paletą Barw (Triada II)

To dalsza historia losów Iwy z Włocławka i Marcina z Danii. I nie jest to czysty romans, a prawdziwe życie, kolejno w Pekinie, we Włocławku, Kopenhadze. W osobiste wątki historii Iwy i Marcina wplecione zostały historie innych bohaterów, w tym wstrząsająca historia życia Beaty. W "Zyciu" wszystko wydaje sie  niemal  autentyczne, rzucone na tło obyczajowe poszczególnych krajów, zwłaszcza Chin, miejsca, w którym żyje trzecia z przyjaciółek, Malwina.

ISBN: 978-83-60150-40-5

 

Kaczka Po Pekińsku

Bohaterami opowieści są włocławianie, Iwa oraz Marcin, którzy lądują pewnego dnia w stolicy Chin, Pekinie. Na fabułę publikacji składają się ich wzajemne przeżycia, wzbogacone obserwacjami przygotowań do olimpiady.

Wydawca: "EXPOL" P. Rybiński, J. Dąbek sp.j.
ISBN: 978-83-89-836-76-2

 

 

 

Pszenne Anioły

Pszenne Anioły można nazwać pamiętnikiem, a raczej nawet dziennikiem, polskiej demokracji, która rodzi się na naszych oczach w bólach i komplikacjach, bo zabrakło jej kiedyś cesarskiego cięcia

Wydawca: Adam Marszałek
Ilość stron: 118 s.
Oprawa: miękka
Wymiar: 148 x 210 mm
ISBN: 83-7322-918-3

 

 

Anna już tu nie mieszka

Bohaterka powieści, odbywa podróż w głąb czasu, próbując dokonać obrachunku z minionymi latami. Jej biografia, typowa dla pokolenia powojennych inteligentów, została ukazana na tle PRL-owskiej rzeczywistości, której klimat i realia książka oddaje wiernie.

Wydawca: LSW
Ilość stron: 203 s.
Oprawa: twarda
ISBN: 83-205-4730-X

 

 

Kryształowa Łza

Nagle usłyszałam okrzyk podziwu. Jechała platforma, na której kiwała się amerykańska kukła w cylindrze i koszulce z amerykańskim sztandarem. - To Truman! - ktoś wykrzyknął i nagle wszyscy zaczęli wrzeszczeć: - Precz z amerykańskim imperializmem! Precz z podżegaczami wojennymi! Nastrój tłumu udzielił się i mnie, ja także zaczęłam wrzeszczeć: - Precz z amerykańskim imperializmem - zupełnie nie rozumiejąc znaczenia, ale nadal wrzeszczałam napinając całe ciało i nagle poczułam, że pękła mi w majtkach guma. Nadal krzyczałam coś bez sensu, aż majtki zsunęły mi się z pupy, co było bardzo niewygodne. "Dobrze, że mam na sobie te bojówki, to mi te gacie nie spadną na ziemię". Ale teraz czułam się jak zasikane niemowlę, któremu opadnięta pielucha zatrzymała się w okolicach kolan. Stałam się bardzo nieszczęśliwa. Nie bawiło mnie już nic, ani maszerujące przedszkolaki, ani pokazy klubów sportowych. Wypatrywałam tylko szkół, ażeby jak najszybciej dołączyć do Buni.

Wydawca: Adam Marszałek
Ilość stron: 201 s.
Oprawa: miękka
Wymiar: 148 x 210 mm
ISBN: 83-7322-636-2

 

Gdzieś w Wonderlandzie (NOWOŚĆ!)

Autorka opisuje  świat nierealnie prawdziwy.

Wielowątkowa akcja książki  dotyka polityki, drażliwych społecznie tematów ,ale też miłości.

Bohaterami są dwaj mężczyźni, z których każdy wyznaje inne wartości .Między nimi musi wybierać główna  bohaterka, wychowana według surowych zasad katolickich. Autorka przyznaje, że nie było łatwo opisać jej dylematy bo takie jest życie.

Wydawca: "EXPOL" P. Rybiński, J. Dąbek sp.j.
Rok Wydania: 2010


Moje książki
O mnie
Galeria
e-mail
Powrót do blog-a